Najciekawsze atrakcje w Krynicy-Zdroju i okolicach :
 
KOLEJ GONDOLOWA NA JAWORZYNĘ KRYNICKĄ
 Najdłuższa kolej w Polsce, kursuje pomiędzy dolną stacją w dolinie Czarnego Potoku a szczytem Jaworzny Krynickiej.
Podróż kolejką dostarcza niesamowitych widoków na pasmo Jaworzyny Krynickiej.
 
NARCIARSTWO
Hotel Pegaz****l to idealne miejsce dla miłośników białego  szaleństwa .
W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Stacja Narciarskia Jaworzyna Krynicka, kompleks tras narciarskich o zróżnicowanym stopniu trudności.
 
WIEŻA WIDOKOWA W KORONACH DRZEW
 w Krynicy-Zdrój (Słotwiny Arena)
To pierwsza w Polsce wieża widokowa w koronach drzew o drewnianej konstrukcji.
 
GÓRA PARKOWA I KOLEJKA  LINOWA NA GÓRĘ PARKOWĄ
Góra Parkowa to szczyt o wysokości 741 m.n.p.m. Na jej stokach znajduje się Park Zdrojowy, który jest idealnym miejsce  rekreacyjnym w samym centrum miasta. Znajdują się w nim liczne ścieżki spacerowe, altanki oraz stawy. Na Górę Parkową można dostać się kolejką linowo-terenową. 
 
RJSKIE ŚLIZGAWKI NA GÓRZE PARKOWEJ
Rajskie ślizgawki, czyli kilka torów do jazdy na specjalnych matach to wspaniała atrakcja dla dzieci.
 
SZLAKI TURYSTYCZNE
Krynica-Zdrój i okolice to taże doskonałe miejsce do pieszych wycieczek po licznych beskidzkich szlakach.
 
KRYNICKI SZLAK CERKWI ŁEMKOWSKICH
Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich jest częścią Szlaku Architektury Drewnianej, na trasie którego możemy podziwiać dawne drewniane i murowane cerkwie grekokatolickie.
 
TRASY ROWEROWE
Różnorodność tras umożliwi aktywny wypoczynek zarówno młodszym jak i starszym rowerzystom.
 
SPŁYW DOLINĄ POPRADU  
Spływ Doliną Popradu pontonem lub kajakiem to doskonała forma relaku, której największym atutem jest przyroda Doliny Popradu.
 
MUZEUM ZABAWEK
Muzeum zabawek to miejsce dla dorosłych i dzieci. Dzieci mają możliwość poznania zabewek którymi bawili się rodzice, natomiast rodzice mogą wrócić wspomnieniami do lat swego dzieciństwa.
- Fontanna multimedialna na Krynickim Deptaku (czynna od maja do października )
- Sankostrada
- Park Linowy
- Pijalnia Główna na Krynickim Deptaku oraz pozostałe pijalnie leczniczych Wód Mineralnych
- Muzeum Nikifora  w Krynicy
- Ślizgawki na Hali Lodowej
- Mofeta w Tyliczu
- Tylicka Golgota
- Jazda konna na Farmie Lama w Tyliczu
- Tor Gokartowy w Tyliczu
- Cerkiew św. Jakuba w Powroźniku wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO
- Ogrody Biblijne w Muszynie
- Ogrody Sensoryczne i Ogrody Baśni i Legend w Muszynie
- Ruiny zamku w Muszynie  
- Kompleks basenów otwartych Zapopradzie w Muszynie
KRYNICA-ZDRÓJ

Krynica Niezależnie od tego, kiedy zdecydujecie się Państwo przyjechać do Krynicy-Zdroju, zadbamy o to, aby Państwa pobyt był obfity w doznania, niepowtarzalny oraz udany. Żeby zakosztować prawdziwego klimatu tego miejsca, nie trzeba daleko szukać - góry są na wyciągnięcie ręki, powietrze wyjątkowo czyste, a malownicza okolica ma w swojej ofercie przeróżne atrakcje.

 

Krynica-Zdrój jest jednym z największych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk o szczególnym klimacie
i to w każdym tego słowa znaczeniu. To miasto zwane "
Perłą polskich uzdrowiskowych" położone jest w przepięknej dolinie Beskidu Sądeckiego. W tutejszym powietrzu wyczuwa się olejki eteryczne mające działanie uodporniające i bakteriobójcze.

Hotel Pegaz**** usytuowany jest wśród gór i lasów Popradzkiego Parku Krajobrazowego w malowniczej dolinie Czarnego Potoku. Vis-a-vis hotelu znajduje się dolna stacja Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką.

Jest to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. Sześcioosobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną   i bezpieczną jazdę. Trasa kolei przebiega z Czarnego Potoku (645 m n.p.m) na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Po pokonaniu Jaworzyna w ciągu zaledwie siedmiu minut dużej różnicy wzniesień można podziwiać niezapomniane krajobrazy Beskidów.

W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Pegaz**** (1 minutowy spacer) znajduje się Nowoczesna Stacja Narciarska z siedmioma stale ratrakowanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości dziesięciu kilometrów! Kolej gondolowa, dziewięć wyciągów narciarskich oraz kolej krzesełkowa mogą przewieźć ponad 8,5 tys. narciarzy na godzinę.

Wielka różnorodność tras narciarskich - również trasy z certyfikatem homologacji FIS - najdłuższa w Polsce oświetlona trasa,
a także najdłuższa trasa rodzinna, sprawiają, iż Krynica-Zdrój jest jednym z największych i najnowocześniejszym ośrodków sportów zimowych w Polsce. Jest to idealne miejsce zarówno dla mistrzów jak i amatorów białego szaleństwa.

Z pewnością ważnym miejscem na mapie każdego turysty odwiedzającego Krynicę-Zdrój jest Krynicki Deptak. ( 7 minut jadąc samochodem)


W jego centrum znajduje się Główna Pijalnia Wód Mineralnych, wewnątrz której znajduje się sala koncertowa i ogród zimowy. Panuje tutaj niezapomniany klimat, przepiękna roślinność i uzdrawiające powietrze. 1 Jest to miejsce gdzie ciągle króluje lato - tak w skrócie można opisać Pijalnię Główną.

Obok Pijalni Głównej stoi muszla koncertowa z tablicą ku czci Jana Kiepury - jednego z największych tenorów świata. Najbardziej znaną, doroczną imprezą w Krynicy jest Festiwal im. Jana Kiepury, na który na przełomie sierpnia i września zjeżdżają goście z całego świata. Koncertu promenadowego na deptaku słucha około 20 000 osób. Koncerty odbywają się również w Pijalni Głównej, w sali koncertowej Starego Domu Zdrojowego, organizowany jest również przegląd filmów z udziałem Kiepury.

Nad deptakiem otoczona pięknym Parkiem Zdrojowym z licznymi ścieżkami spacerowymi znajduje się Góra Parkowa , na którą można wyjechać Koleją Linową , niezmienioną od 1937 r.

Wyjątkowa przyroda oraz bliskie sąsiedztwo Jaworzyny Krynickiej a także liczne Szlaki Turystyczne to znakomita okazja do aktywnego wypoczynku.
Krynica i okoliczne miejscowości takie jak: Berest, Piorunka, Czyrna, Mochnaczka, Tylicz, Powroźnik, Szczawnik tworzą wspaniały Szlak Architektury Cerkiewnej. Krynica-Zdrój przyciąga turystów także ze względu na obecność takich walorów kulturowych jak Muzeum Nikifora. Tęnajwiększą prezentację twórczości artysty można podziwiać na deptaku w willi "Romanówka". W Krynicy-Zdroju zlokalizowane jest także najnowocześniejsze w Polsce czynne cały rok Kryte Lodowisko. Wiele doznań najmłodszym zapewnia również Tor Saneczkowy oraz Sankostrada ( 10 minut jadąc samochodem ) o długości toru 950 m. Krynica Pegaz

Przebywając w Krynicy-Zdroju mają Państwo okazję odwiedzić Słowację, której granica z Państwem polskim przebiega tylko 15 km od naszego miasta. Bardejov wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego UNESCO czy Stara Lubovnia, która jest jednym z najstarszych miast spiskich z przepięknym, renesansowym zamkiem z XIV wieku to naprawdę stylowe miejsca, które warto zobaczyć.

Z wszystkich tych atrakcji oraz wielu propozycji, które dla Państwa przygotowaliśmy mogą Państwo skorzystać indywidualnie, ale jeśli zdacie się na nas, zaplanujemy i zorganizujemy Państwu pobyt w najlepszym stylu.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

Hotel PEGAZ ****

ul. Czarny Potok 28 | 33-380 Krynica-Zdrój
TEL: +48 18 477 76 40 - 44
TEL: + 48 502 091 514
Firma WOLTOM Tomasz Wołoch, 42-350 Koziegłowy, ul. Targowa 26
Nr rachunku bankowego: PKO BP 31 1020 1664 0000 3102 0658 8380