Ważne atuty

Krynica Niezależnie od tego, kiedy zdecydujecie się Państwo przyjechać do Krynicy-Zdroju, zadbamy o to, aby Państwa pobyt był obfity w doznania, niepowtarzalny oraz udany. Żeby zakosztować prawdziwego klimatu tego miejsca, nie trzeba daleko szukać - góry są na wyciągnięcie ręki, powietrze wyjątkowo czyste, a malownicza okolica ma w swojej ofercie przeróżne atrakcje.

 

Krynica-Zdrój jest jednym z największych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk o szczególnym klimacie
i to w każdym tego słowa znaczeniu. To miasto zwane "
Perłą polskich uzdrowiskowych" położone jest w przepięknej dolinie Beskidu Sądeckiego. W tutejszym powietrzu wyczuwa się olejki eteryczne mające działanie uodporniające i bakteriobójcze.

Hotel Pegaz**** usytuowany jest wśród gór i lasów Popradzkiego Parku Krajobrazowego w malowniczej dolinie Czarnego Potoku. Vis-a-vis hotelu znajduje się dolna stacja Kolei Gondolowej na Jaworzynę Krynicką.

Jest to najdłuższa i najnowocześniejsza kolejka tego typu w Polsce. Sześcioosobowe kabiny poruszające się z prędkością 5 m/s zapewniają wygodną   i bezpieczną jazdę. Trasa kolei przebiega z Czarnego Potoku (645 m n.p.m) na sam szczyt Jaworzyny Krynickiej (1114 m n.p.m.). Po pokonaniu Jaworzyna w ciągu zaledwie siedmiu minut dużej różnicy wzniesień można podziwiać niezapomniane krajobrazy Beskidów.

W bezpośrednim sąsiedztwie Hotelu Pegaz**** (1 minutowy spacer) znajduje się Nowoczesna Stacja Narciarska z siedmioma stale ratrakowanymi trasami zjazdowymi o łącznej długości dziesięciu kilometrów! Kolej gondolowa, dziewięć wyciągów narciarskich oraz kolej krzesełkowa mogą przewieźć ponad 8,5 tys. narciarzy na godzinę.

Wielka różnorodność tras narciarskich - również trasy z certyfikatem homologacji FIS - najdłuższa w Polsce oświetlona trasa,
a także najdłuższa trasa rodzinna, sprawiają, iż Krynica-Zdrój jest jednym z największych i najnowocześniejszym ośrodków sportów zimowych w Polsce. Jest to idealne miejsce zarówno dla mistrzów jak i amatorów białego szaleństwa.

Z pewnością ważnym miejscem na mapie każdego turysty odwiedzającego Krynicę-Zdrój jest Krynicki Deptak. ( 7 minut jadąc samochodem)


W jego centrum znajduje się Główna Pijalnia Wód Mineralnych, wewnątrz której znajduje się sala koncertowa i ogród zimowy. Panuje tutaj niezapomniany klimat, przepiękna roślinność i uzdrawiające powietrze. 1 Jest to miejsce gdzie ciągle króluje lato - tak w skrócie można opisać Pijalnię Główną.

Obok Pijalni Głównej stoi muszla koncertowa z tablicą ku czci Jana Kiepury - jednego z największych tenorów świata. Najbardziej znaną, doroczną imprezą w Krynicy jest Festiwal im. Jana Kiepury, na który na przełomie sierpnia i września zjeżdżają goście z całego świata. Koncertu promenadowego na deptaku słucha około 20 000 osób. Koncerty odbywają się również w Pijalni Głównej, w sali koncertowej Starego Domu Zdrojowego, organizowany jest również przegląd filmów z udziałem Kiepury.

Nad deptakiem otoczona pięknym Parkiem Zdrojowym z licznymi ścieżkami spacerowymi znajduje się Góra Parkowa , na którą można wyjechać Koleją Linową , niezmienioną od 1937 r.

Wyjątkowa przyroda oraz bliskie sąsiedztwo Jaworzyny Krynickiej a także liczne Szlaki Turystyczne to znakomita okazja do aktywnego wypoczynku.
Krynica i okoliczne miejscowości takie jak: Berest, Piorunka, Czyrna, Mochnaczka, Tylicz, Powroźnik, Szczawnik tworzą wspaniały Szlak Architektury Cerkiewnej. Krynica-Zdrój przyciąga turystów także ze względu na obecność takich walorów kulturowych jak Muzeum Nikifora. Tęnajwiększą prezentację twórczości artysty można podziwiać na deptaku w willi "Romanówka". W Krynicy-Zdroju zlokalizowane jest także najnowocześniejsze w Polsce czynne cały rok Kryte Lodowisko. Wiele doznań najmłodszym zapewnia również Tor Saneczkowy oraz Sankostrada ( 10 minut jadąc samochodem ) o długości toru 950 m. Krynica Pegaz

Przebywając w Krynicy-Zdroju mają Państwo okazję odwiedzić Słowację, której granica z Państwem polskim przebiega tylko 15 km od naszego miasta. Bardejov wpisany na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego i kulturalnego UNESCO czy Stara Lubovnia, która jest jednym z najstarszych miast spiskich z przepięknym, renesansowym zamkiem z XIV wieku to naprawdę stylowe miejsca, które warto zobaczyć.

Z wszystkich tych atrakcji oraz wielu propozycji, które dla Państwa przygotowaliśmy mogą Państwo skorzystać indywidualnie, ale jeśli zdacie się na nas, zaplanujemy i zorganizujemy Państwu pobyt w najlepszym stylu.

Zapraszamy Państwa serdecznie!

Hotel PEGAZ ****

ul. Czarny Potok 28 | 33-380 Krynica-Zdrój
TEL: +48 18 477 76 40 - 44
Firma WOLTOM Tomasz Wołoch, 42-350 Koziegłowy, ul. Targowa 26
Nr rachunku bankowego: 11 1050 1168 1000 0090 6884 9273